Přihlaš se do NPZK /Nej postava z komixu/ TADY, díky

Chody koní

22. ledna 2009 v 8:08 | ZuzíQ
Základní chody jistě všichni znají:Krok,klu,cval a trysk.Tady jsou nějaké podrobnější informace.
KOPÍROVAT JEN SE ZDROJEM!!!!!
Krok:
Krok je charakterizován jako čtyřdobý chod,neboť kůň pohybuje každou nohou zvlášť.Ačkoli je krok nejpomalejší chod,kůň používá ve značné míře krk.Jde-li kůň v kroku,je celé jeho těo v pohybu.


Klus:Klus je dvoudobý chod.Když kůň kluše,odráží se střídavě diagonáními páry nohou.Jsou 3 druhy klusu.1)Lehký klus.Při lehkém klusu musí jezdec vysedávat.2)Pracovní klus.Z pracovního klusu se nacválává.Jezdec se drží koleny a stehny sedla a NEvysedává.3)Prodloužený klus,zvaný také stehenní.Při tomto klusu se jezdec postaví v sedle.

Cval:Cval je třídobý chod,kdy nohy koně dopadají na zem v následujícím pořadí:pravá zadní,levá zadní a pravá přední(společně),levá přední a pak nastává přerušení,kdy jsou všechny 4 nohy koně ve vzduchu.PS.-kdo už někdy cválal,ví jaký to je úžasný pocit.Mě samotné se MOC líbí.


Trysk-galop,neboli rychlý cval:Trysk je čtyřdobý chod,vněmž nohy koně pracují takto:levá zadní,pravá zadní,levá přední a pravá přední.Jelikož je krok také čtyřdobý chod,říká se,že když má kůň dobrý krok bude i dobře cválat.Můžete to někdy na dostihách zkusit,pozorujte koně procházející se před závody,jistě si toho všimnete!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kopíruj s ikonkou!

Písničky:
3.2.1.