Přihlaš se do NPZK /Nej postava z komixu/ TADY, díky

Ježdění bez sedla

29. ledna 2009 v 10:04 | ZuzíQ
Doporučuji všem. Nováčkům i pokročilým. Tak se naučíte nejlépe sedět, napnout kříž a hlavně držet rovnováhu. Nemáte třmeny a proto se nemáte do čeho opřít. Z toho důvodu je jízda bez sedla těžší, ale pohodlnější. Čím méně bude věcí mezi hřbetem koně a jezdcovým zadkem, tím lépe, a také jezdec se musí víc snažit udržet se na hřbetě koně. Takže kdykoli můžete, jeďte bez sedla.
Image
Image

Zde je krásně vidět, jak je páteř jezdce rovná jako podle pravítka. Jezdci, kteří jezdí bez sedla většinou automaticky zaujmou správnou polohu až na paty, které v tomto případě nemusí být nutně prošláplé. Bez sedla lze cválat i skákat přez překážky, ale to doporučuji až pokročilejším jezdcům.

Nasedání na koně bez sedla je poněkud akčnější. Na koně můžete naskočit.(ale podle mě se tim koni ničí záda když na něj najednou naskočíte)
Image
Jízda bez sedla je trochu namahavější, krok ale zvládne každý.
Image
Klus je nejhorší pro začátečníky i se sedlem. Bez sedla je to hotová noční můra. V tomto chodu má začátečník největší šanci, že spadne.
Image
Ve cvalu jezdec musí vynakládat mnohem větší úsilí aby se udržel na hřbetě koně. Po čase už to ale bude hračka.
Image
Trysk bez sedla není nic pro amatéry. Rychlý pohyb končetin jezdce snadno vyvede z rovnováhy, což ovšem není případ jezdce na obrázku.
Image
Citlivější koně můžete brát dokonce i na ohlávku. Zlepší setím komunikace mezi vámi a koněm.


Image
Zde vidíte cval bez sedla a na ohlávce

Image
A takováto jízda vyžaduje fyzicky zdatného jezdce s dostatečnou dávkou sebedůvěry. Na této sérii obrázků vidíte skok na ohlávce a bez sedla.

Image


Image

Image
Bez sedla se dají skákat i vyšší překážky, ale to již vyžaduje jistou zdatnost jezdce. Zde můžete vidět, že opora třmenů není nutná. Nejdůležitější je stisk stehen a kolen. Jezdec sedí v perfektním lehkém sedu.
Image
I toto se může stát. Kůň odmítne skok, o němž se domnívá, že je nad jeho síly. Pokud haltne překážku jezdci bez sedla, riziko pádu jezdce se značně zvýší. Na tomto obrázku vidíte, že udržet se v takovéhle situaci není zrovna snadné, ale je to možné.
Image
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kopíruj s ikonkou!

Písničky:
3.2.1.