Přihlaš se do NPZK /Nej postava z komixu/ TADY, díky

Western

29. ledna 2009 v 10:41 | ZuzíQ
Tento způsob jízdy se od anglického liší, protože dříve sloužil k jiným účelům. Jezdci využívali anglické ježdění v bojích, kdežto westernové ježdění bylo vhodné při dobytkářské práce jako je lasování telat, či shánění dobytka. Jezdci nepoužívali lehký sed, protože druhý den by se asi nezvedli z postele, otěže drželi v jedné ruce, poněvadž v druhé měli laso a i sedlo se naprosto liší od anglického, protože při prudkých otočkách by z anglického sedla vyletěli.
Tak to je westernová výstroj. Sedlo má vpředu hrušku, které se jezdec mohl v případě potřeby chytit a také tam mohl uvázat laso, kdykoli potřeboval. Třmeny jsou široké a dlouhé. Bočnice má placaté, posedlí je hluboké a zadní rozsocha vysoká. Uzdečka je jednoduchá bez nánosníku a většinou s pákovým udidlem. Otěže dlouhé, konce visí na jedné straně kolmo ke koňskému tělu. Jezdci sedí hluboko v sedle
Image
s nohama nataženýma dopředu a špičky směřují od koně, pata prošláplá. Otěže drží v jedné ruce, prověšené a vysoko nad kohoutkem.
Takže všechno se dělá tak, jak to u anglického ježdění nepřichází v úvahu. Koně otáčejí tak, že ruku posunou tím směrem, kterým chtějí otáčet a hlavně používají při jízdě přenášení váhy. Pobízení je stejné jako u anglického ježdění, hluboký sed v podstatě také a když chtějí zastavit z rychlého chodu přitáhnou otěže a zakloní se, přičemž nohy vystrčí dopředu.
Image

K westernovému ježdění patří také správné oblečení, ke kterému nesmí chybět stetson, chapsy a jiné doplňky.

Image


Image

Uzdečka koně je jednoduchá. Velmi oblíbená je uzdečka na jedno ucho, kterou vidíte na obrázku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kopíruj s ikonkou!

Písničky:
3.2.1.