Přihlaš se do NPZK /Nej postava z komixu/ TADY, díky

Duben 2009

Sem se zas jednou rozhodlaxD...neřešte to,jeblo mi***......milujůůů konííííky..ale!!čti,dál e mi do názvu nevejde.XD(*_*)♥♥mucQy

28. dubna 2009 v 20:02 | ZuzíQ
Čau,tak jedu pá-so-ne na vodu,ic tu nebude..x)Ale chcu vám říct jednu zásadní věc.Sem zase udělala jedno ztřeštěný rozhodnutí..No,rozhodla jsem se,že můj blog nebude o koních,ale o Star stable.(a nějaký věci).Až mi přijde(a půjde nainstalovat)SS1 a SS3,tak se do toho pustim..No,asik proto:1.koňský věci se (u mě)kopírujou,takže když je tu všude na ostatních blozích,proč by to měl bejt i na mym 2.ty koně mi jebou,ptže furt něco mažu a nejsem spokojená.Star stable mě ba mo a moc,no.Tak tohle.=)Mějte se mocky hezky,přijdu ještě zítra a pak nwm..Čau!!

Zase dess

28. dubna 2009 v 14:22 | ZuzíQ
hmm,tak jsem chtěla udělat za 30 minut další dess,mno,ale ten byl tak hrzounej,když sem ho sem dala,že sem během 10 minut naflákalatohle.Takse prosím nědivte,co je to tady za hrůzu.xDOdpolko sm možná hodim jinej.=))

Za 3.bleskowku

27. dubna 2009 v 15:41 | ZuzíQ
Tadyk je dipí,prosím nedivte a nezlobtese,že je hromadnej,ale vesměs chtěla většina na dipí

Cigu a ti kdo ne ak se omlouvám.:o)Tak pá

2.kolo SONVZ

27. dubna 2009 v 15:13 | ZuzíQ
1.kolo dopadlo takhle:

Ty co sou červeý vypadávají(bohužel :( ),ostatním soutěžícím přeju hodně štěstí v dalším kole!!

No a druhé kolo:

Sobisek29.6%29.6% (16)
Pujmanča1.9%1.9% (1)
AňulQa18.5%18.5% (10)
Klára456
13% (7)
Lia3.7%3.7% (2)
Yumi1.9%1.9% (1)
Majka31.5%31.5% (17)

Láska v očích koně 5.díl → Dvojité překvapení

27. dubna 2009 v 14:44 | ZuzíQ |  Láska v očích koně
Ráno jsem běžela do stáje.Měla jsem naspěch,protože George říkal,že má nějaké překvápko.=)
Už zdálky na mě volal:Lisoooo!!!Tady,pojď sem honem!!
Lisa:A-h-o-j G-e-o-r-g-i!!
George:Čau Liso,mám pro Tebe spešl úkol.
Lisa:O-p-r-a-v-d-u??A ja-ký??
George:Jessica mi říkala,že jsi opravdu dobrá a že už pro tebe její jízdárna není tolik dobrá.
Lisa:Co t-ím my-slí-te??
George:No,že tam už se nemůžeš tolik zdokonalit.Samozřejmě tam můžeš kdykoli zajet,ale jestli chceš být opravdu dobrá,měla bys přestoupit na těžší...
Lisa: To by by-lo úžasn-é!!
George:Taky si to myslíš??no hele,vezmeš si Cigu a pojedeš tady rovně a doprava,ne po tom mostě a pak pořád rovně až do stáje za Hedvikou.Je to moc milá a příjemná paní.Neboj,nesratíš se,jeď pořád podle řeky!!
Lisa:Jůůů(konečně jsem popadla úplně dech),moc se těším!!
George:No tak do sedla!!Počkej,kde je car??
Lisa:hmm,no vidíš,měla jsem ti říct,že jela dnes na nějakou oslavu,nebo co.
George:Hmm,tak do toho!!
Rychle jsem osedlala Cigu a vyjeli jsme tryskem ven.Opravdu jsem se moc těšila,v Meandru jsem venku s koněm ještě nebyla!!A co teprva až tam dojeu!!!Já se tak těšíííím!!!
Vzala jsem to kousek po cestě,pak jsem ale odpočila na "louky".
Když se Ciga trochu unavila,odpočila jsem lehkým lusem zpět na cestu.
Cválali jsem podél řeky a já se toho nemohla nabažit...


Ciga se mi zdála unavená(spíš měla žízeň),přešli jsme zase do klusu a já uviděla takovou tu budku.(xDnwm,jak to jinak nazvat)Jessica mi o nich říkala,prý jsou rozestavné všude tady v okolí a můžeš se do nich schovat před nepříznivým počasím,nebo napojit koně.Každá z nich má totiž u sebe žlab s vodou.
Tak jsem dala Cize napít.
Vrátila jsem se dosedla a znovu jsem vyjela na cestu.
Uviděla jsem podivné jezeri.Mělo totiž kry.
Třeba se po nich dá i skákat!!Říkám Cize.
Ciga:Frrrrk!!
Když jsem Cigu otočila,uviděla jsem tu stáj.Konečně!!!
O chvilku později už jsem klusala podél stěny té stáje.
Pak jsem uviděla Hedviku.

Hedvika:ty musíš být Lisa,viď?
lisa:Jo,to jsem já.Těší mě.
Heda:No,George mi říkal,že pijedeš.Prý by sis ráda zatrénovala v naší nové kryté hale!!
Lisa:byla bych moc ráda.
Heda:Žádný problém,vidíš támhle na kopec?,Tam je a uvnitř najdeš Elis.
lisa:zajímavé jméno!!
heda:Nojo,vždyť ho máš podobné!!ale teď už jeď,za chvíli bude večer!!
Lisa.Tak děkuju moc!!ahoj zatím!!
Hedvika se na mě tajemně usmála,pak mi pokynula rukou a já odjela.
Támhle to je!!
Vešla jsem dovnitř.Ciga radostnězařehtala.xDAsi to tu zná...
Žjůva,tak to je něco!!!!No super!!
Lisa.Ahoj Elis!!
Elis:No ahoj liso!§Už jsem tě čekala,nazdárek Cigo,tak co,těšíš se??No,teď už je trochu pozdě na trénink,ale jednu překážku si můžeš zkudt.
Lisa:Fakt?děkuju!
Nastavila jsem si Cigu a rozcválala se.Ciga moc dobře poslechůla a my jsme přeletěli překážku doslova jako ptáci!!

Elis:No výborně,zítra se tuza mnou stav a dáme to pořádně dohromady!!!!
Lisa:no skvěle,už se nemůžu dočkat!!!
Elis:(zase se tak tajemně usmála)Máš tuhle jízdárnu kdykoli k dispozici!!stačí přijít!!
Lisa:Hmm,děkui moc!
Elis:Nemáš zač,ale teď už jeď za Hedou,má pro tebe překvapení!!
Lisa:To je zajímavý,samý překvapení...Ale zvědavost mi nedala a tak jsem se rychle s Elis rozloučila a jela zpátky za Hedvikou.
Chvátala jsem co to šlo...
Lisa:Hedviko,co máš za překvapení???
Hedvika:...

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jídlo,box + ostatní činnosti

27. dubna 2009 v 14:41 | ZuzíQ
Sem pište,jak jste třeba vykydali,nebo krmili,nebo skrabali dvůr.Prostě všechno ostatní kromě jízdy.Ok??Dobře.=)

Jízda

27. dubna 2009 v 14:39 | ZuzíQ
Tadyk pište o ježdění(vy + blogový koník)

POZOR!!

koukněte se do členů(na vás!),abyste zase nepsali kraviny,jak tryskáte přes louku,když nedosahujete úrovně cvalu na jízdárně!!=((Takže bycha na to,jinak hodně štěstí!!!(v článku info o Skipovi máte všechno o jízdě vysvětlené!!)

Guinessova kniha rekordů pro koně

27. dubna 2009 v 14:33 | ZuzíQ
NEJMENŠÍ KŮŇ ZAPSANÝ V GUINESSOVĚ KNIZE REKORDŮ
Nejmenší kůň na světě zapsaný v Guinessově knize rekordů (oficiálně uznaný v roce 2001) se jmenuje Black Beauty. Tato miniaturní kobylka se narodila se 6. června 1996 a již od narození byla výjimečně maličká. Dokonce příliš maličká na to, aby mohla být ošetřována vlastní matkou. Už při narození se zdálo být jasné, že bude nejmenším žijícím koněm a možná i nejmenším, který kdy na světě žil...

... Po narození byla menší než 12 palců (= cca 30,5 cm), vážila méně než 10 liber (= cca 4,5 kg). Black Beauty byla tak maličká, že by se vešla do kapsy od kabátu. Tato mini kobylka je výjimečně přátelská, ráda se prochází po domě svých majitelů a sleduje westerny v televizi. Ráda se také nechá drbat zatímco si spokojeně leží v klíně své majitelky. Pro oficiální uznání za nejmenšího koně na světě musela podstoupit veterinární vyšetření a několik měření výšky nezávislými svědky, kteří měli potvrdit, že má opravdu právo být zapsána do Guinessovy knihy. Black Beauty je právě pět let a v současnosti dosahuje kohoutkové výšky 18,5 palců (= 47 cm). Zcela bezkonkurenčně je tedy stále nejmenším koněm planety. Majitelkou Black Beauty je Američanka Janet Burleson, která se zabývá chovem polských Arabů a výcvikem slepeckých miniaturních koní.

NEJVĚTŠÍ KŮŇ
Obecně je známo, že shirští koně patří mezi nevětší na světě, a shirem byl i ten nejvyšší zdokumentovaný kůň. Tímto titulem se dle Guinessovy knihy rekordů honosí valach Samson, který byl později z zřejmých důvodů přejmenován na Mamuta. Narodil se v roce 1846 v Anglii, jako čtyřletý měřil bezmála 220 cm (přesně 219,7cm) a vážil 1524 kg.
V současnosti drží rekord nejvyššího žijícího koně belgický chladnokrevník, sedmiletý valach jménem Priefert's Radar. Je vysoký 202 cm a váží 1088 kg. Jeho životní náplň spočívá v prezentaci na výstavách, kde funguje jako účinná reklama pro svého majitele - firmu vyrábějící vybavení pro farmy a ranče. Co se týče jeho diety, každý den prý spořádá 8 kg jádra, 20 kg sena a vypije 75 litrů vody.
NEJSTARŠÍ
Traduje se, že nejdéle žijícím koněm byl Old Billy a že šlo o křížence clevlandského hnědáka. Měl se narodit roku 1760 ve Woolstonu v Anglii a zemřít v roce 1822, kdy mu bylo 62 let. Jako nejstarší poník je uváděn Teddy E. Bear, který se dožil 55 let. Nepotvrzený rekord by ale údajně měl náležet jistému velšskému ponymu přímo z Walesu, který by oba zmiňované strčil do kapsy výkonem 66 let, jenže pro to dnes už není žádný důkaz.
NEJVÝŠ A NEJDÁL
Také ve skoku do výšky je nejzajímavější neoficiální rekord, který nebyl uznán proto, že ho nebylo dosaženo na veřejné akci. A přitom mu bylo přítomno 25 lidí a fotograf! Ve 20. letech minulého století se Fredu Wettachovi ml. dostal do ruky irský valach King's Own, kterého měl vycvičit pro pólo. Jemu ale přišel vhodný více ke skákání. Brzo zjistil, že tento ryzák s lucernou přeskočí prakticky vše, na co je naveden. A protože Fredyho vášní byl skok vysoký a King's Own byl opravduvýjimečný skokan, nakonec se vše povedlo a překonali spolu (dle svědectví ještě s rezervou) závratnou výšku 252,7 cm.
Oficiálně je však držitelem rekordu kůň Huaso z Chile. Původně se jmenoval Faithful a šlo o plnokrevníka, který přešel z dostihové dráhy rovnou do výcvikového střediska chilské kavalerie. Zde bylo několik koní zároveň připravováno na pokoření světového rekordu ve skoku do výšky, a nakonec to zvládl právě on. Kapitán Alberto Larraguibel Morales a Huaso přeskočili 5.2.1949 na třetí pokus v chilském Vina del Mar 247 cm.
Nejdelší skok do dálky (nad vodou) byl zaznamenán 25.3.1975 v Johannesburgu v Jižní Africe díky koni Something a jezdci Andre Ferreirovi, když zdolali 839,1 cm.
NEJVYŠÍM KONĚM NA SVĚTĚ...
... byl černý valach Goliath, který měřil 6 stop 19 pěstí 5 palců (= cca 3, 89 m). Goliath neměl lehký život. Kvůli své výšce byl využíván k práci již od jednoho roku stáří, což zanechalo velké následky a ve stáří trpěl arthritidou a revmatem kloubů. V roce 1981 nalezl přízeň mimořádného charakteru, Haryho Ransona, který po mnoho let působil jako hlava "Horseman at Young's in Wandsworth". Harry našel Goliatha, když mu byly čtyři roky, ve velmi špatné kondici, avšak stále v jeho očích viděl jiskru jedinečného koně. Harry zariskoval a uvedl Goliatha mezi světové známý tým černých Shirských koní. Risk vyšel a Goliath oslňoval davy všude, kde se objevil. Vynikal výjimečným charakterem a úžasnou pamětí. V posledních letech Goliath pobýval v Northcote Heavy Horse Sanctuary (útočiště pro chladnokrevné koně) nedaleko Spilsby v Lincolnshiru, kde pečují o koně s velkými problémy. Goliath měl obrovské množství "adoptivních rodin" v Británii, Francii a Španělsku, které bojovaly za zlepšení jeho bídného zdravotního stavu. Goliath nepatřil mezi všechny ty překrásné a ušlechtilé koně, kteří vítězí na prestižních soutěžích a splňují požadavky současného trendu. Byl velmi praktický, mírumilovný, pracovitý, ryzího charakteru. Opravdu jeden z milionu. Zemřel 20. června 2001.
Nejvíce závodníků v dostihu bylo k vidění ve Velké Británii na závodišti v Aintree 22 března 1929. V liverpoolské Velké Národní tehdy soupeřilo 66 koní!


Trenérem s největším počtem vítězství v jednom roce se stal Jack Van Berg. V roce 1976 získal celkově 496 vítězných dostihů! Jack Charles Van Berg se narodil 7. června 1936 v USA.
Žokejem, který se zapsal do Guinessovy knihy rekordů největším počtem vítězství kariéry v dostizích je Laffit Pincay Jr.. Tento Američan zvítězil celkově v 9311 závodech od 16. května 1964 až do současnosti!
Nejbohatší dostihovou kariéru žokeje co se vydělaných peněz týče zažil Američan Christopher McCarron. Chris McCarron se narodil roku 1955 v Massachusetts. Profesionálně začal závodit v roce 1974 a svůj první dostih vyhrál hned po 16 dnech na dráze žokeje. V první sezóně zvítězil v neuvěřitelných 546 dostizích. McCarron žije v kalifornském Beverly Hills se svou ženou a třemi dětmi. Je spoluzakladatelem fondu pro pomoc invalidním žokejům. McCarron během své kariéry nasbíral množství ocenění včetně ceny Elipse udělované Plnokrevnou dostihovou asociací a členství v Národním Muzeu dostihové síně slávy. Zvítězil dvakrát v Kentucky derby, třikrát v klasickém Breeders cupu velkém množství dalších významných dostihů. Vydal dokonce vlastní známky.
Nejnižší olympijské skórev parkúrovém skákání, jaké může jezdec obdržet, je bezchybné, tedy čisté konto. O tento výkon na OH a následné zařazení do Guinessovy knihy rekordů se postaral František Ventura s Eliotem (Československo) v roce 1928, Alwin Shockemöhle na Warwick (Německo) 1976 a Ludger Beerbaum s Classic Touch (Německo) 1992.


Nejdelší malba na světě odhalena 14. ledna 2002 v Kanadském Torontu měří 2011,68 m. Byla vytvořena umělcem Dannym Fongem a nazvána "Tisíc koní". Ne nadarmo. Autor totiž na plátně vyobrazuje 1500 koní v různých ročních obdobích, počasí a krajinách.

Obchůdek

27. dubna 2009 v 14:32 | ZuzíQ
Tak obchůdek.Co nakupovat??Všechno možné pro Skipa.Mlsky,nebo seno,výstroj...Prostě cokoli.
Napište mi do komentářů co a já vám odečtu body.=)(pokud nemáte dostatek bodů,dávejte si pozor!!)PS:Sedlo,uzdečku,ohlávku a jiné si koupí každý pro sebe!!(každý má své)

Starání o Skipa

26. dubna 2009 v 19:37 | ZuzíQ
Tak tu máte rozcestník,tam pište,co s ním děláte.Ale dejte si pozor,ať nepíšete kraviny!!(třeba,že jste mu koupili sedlo,když na to nemáte dostatek bodů!!!!!)
Kdo se se Skipem nikdy nesetkal a chce jezdit,ať mi to napíše!!(až když mu to dovolím,může pokračovat)
Důležité:
  • když chcete něco koupit,podívejte se,jestli je to v obchůdku(kupte to) a pak to až pište!!
  • když jezdíte,koukněte se,jaké dosahujete rovně,abyste o5 nepsali kraviny!!
  • těžko můžete kydat box 3x denně(i když myslím,že to se nestane)
  • no zkrátka si dávejte pozor..
  • když chcete koupit zboží,co není v obchůdku,napište mi to a já ho do obchůdku dodám!!;)

A rozcestník...↓↓↓↓↓

Kopíruj s ikonkou!

Písničky:
3.2.1.